گردشگری در برزیل

گردشگری در برزیل

گردشگری در برزیل ، بزرگترین کشور آمریکای لاتین است. برزیل همچنین از سواحل زیبایی برخوردار است که به خاطر امواج  عظیم و قدرتمند مناسب برای موج سواری است. سواحل بزرگ برزیل را می توان در منطقه ریو پیدا کرد. تنوع آب و هوایی زیادی در برزیل وجود دارد اما بخش بزرگ از آن گرمسیری است و پوشیده از جنگلهای بارانی آمازون که در حوضه رود آمازون به‌وجود آمده‌اند.
با این حال برزیل دارای پنج نوع اقلیم است که عبارتند از گرمسیری در مرکز، کوهستانی، نیمه خشک در شمال شرقی، استوایی در شمال و معتدل در جنوب. آب و هوای استوایی به صورت بسیار بارز در شمال این کشور دیده می‌شود این مناطق به صورت واقعی فصل خشک ندارد و در واقع فصل خشک آنجا تنها کمتر از فصل بارانی بارش دارد اما آن میزان بارش هم قابل توجه‌است.

برزیل اکوسیستم متنوعی دارد و تنوع زیستی جانوری و گیاهی در این کشور بسیار زیاد است به‌طوری‌که کارشناسان انواع گیاهان و جانوران در این کشور را بالغ بر ۲ میلیون نوع تخمین زده‌اند. پستانداران بزرگ در این کشور شامل جگوار، لئو پارت که هر دو نوعی پلنگ هستند
و خوکهای وحشی، خوکان خرطوم دار، مورچه خوارها، تنبلها، روباهها، اپوسوم و گورکن هستند. گوزن در جنوب برزیل به وفور یافت می‌شود و میمونها نیز در جنگلهای پر باران شمالی زیست می‌کنند.

اما در سالیان اخیر بسیاری از عوامل انسانی و اقدامات مانند ساخت بزرگراه، قطع درختان برای مصرف چوب آنها، کشاورزی و زراعت، استخراج معادن و ساخت سد که باعث زیر آب رفتن بخشی از دره‌ها شده‌است این اکوسیستم غنی را تهدید می‌کند.
برزیل با ۱۵٪ تا ۲۰٪ تنوع زیستی جهان بزرگ‌ترین تنوع زیست در میان تمامی کشورهای دنیا را دارد. برزیل با داشتن این اکوسیستم متنوع یکی از مهمترین مناطق گردشگری محسوب میشود. در این مقاله قصد داریم مختصری از قوانین گردشگری برزیل را مورد بحث قرار دهیم.

ویزای برزیل

اگر می‌خواهید، سفری به‌یادماندنی و پر هیجان به کشور برزیل داشته باشید، باید به اخذ ویزای توریستی برزیل اقدام نمایید.
بهترین زمانی که گردشگران می‌توانند به برزیل سفر کنند، بین ماه‌های دسامبر و مارس است، چرا که در این زمان جشن سال نو و کارناوال‌های بزرگ برزیل برگزار می‌شود.  برای دریافت ویزای گردشگری برزیل حتما باید در قالب تورهای دسته جمعی اقدام کنید زیرا برزیل ویزای انفرادی گردشگری صادر نمیکند. مدارک لازم برای دریافت ویزای گردشگری برزیل از قرار ذیل می باشد:

 • اصل گذرنامه امضاء شده متقاضی با حداقل ۶ ماه اعتبار
 • کلیه گذرنامه‌های قبلی متقاضی تا ۱۰ سال گذشته
 • ۱ قطعه عکس رنگی ۳*۴
 • اصل و ترجمه گواهی اشتغال به کار، گواهی اشتغال به تحصیل و یا پروانه کسب
 • رزرو بلیط رفت و برگشت هواپیما
 • واچر هتل
 • گردش حساب ۶ ماه اخیر به همراه تمکن مالی
 • اصل و ترجمه کلیه صفحات شناسنامه
 • هزینه وقت سفارت به مبلغ 80 دلار

اگر می‌خواهید به قصد کار به کشور برزیل سفر کنید، باید به اخذ ویزای کاری برزیل اقدام نمائید. هم اکنون افراد بسیاری از طریق ویزای کاری برزیل به این کشور می‌روند و درآمد کسب می‌کنند. دریافت ویزای کار موقت در برزیل به صورت دو ساله در ابتدا صادر می‌شود و 30 روز مانده به اتمام باید جهت تمدید مجدد آن اقدام فرمایید که ویزای کار 4 ساله دریافت کنید. صدور ویزای کار مستلزم این است که کارفرمای آنها شرکتی در آنجا ثبت کرده باشد.

ویزای گردشگری در برزیل

ویزای گردشگری برزیل سه ماهه است و فقط در بازه زمانی که خودتان مشخص کرده اید می توانید در خاک برزیل باشید. مدت این ویزای سه ماهه قابل افزایش به میزان 180 روز است که باید قبل از اتمام بازه زمانی 90 روز اقدام به تمدید مدت اقامت در برزیل از طریق پلیس فدرال برزیل بکنید. در ادامه توصیه هایی برای مدت اقامت شما در برزیل ارائه میدهیم که بهتراست هنگام سفر به برزیل در نظر داشته باشید.

 • هیچ وقت کیف خود را روی زمین رها نکنید! بله درست شنیدید هیچ وقت کیف خود را روی زمین رها نکنید زیرا هم احتمال دزدیده شدن آن بیشتر می شود و هم اینکه یادتان باشد برزیل کشوری با آب و هوای استوایی است و ممکن است خزندگان و حشرات خطرناک وارد کیف شما شوند.
 • همراه با اشیای گران قیمت و جواهرات به پیاده روی نروید! برزیل نرخ جرم و جنایت خیابانی بالایی دارد و مطمئنا شما دوست ندارید در مدت اقامتتان در این کشور زیبا با راهزنان و دزدهای خیابانی روبرو شوید پس هرگز با جواهرات و یا اشیا گران قیمت به پیاده روی نروید.
 • هیچ وقت وارد قلمرو بومیان برزیلی نشوید! البته بسیاری از این بومیان و مناطقی که آنها زندگی میکنند به همراه راهنمای محلی قابل بازدید هستند اما به یاد داشته باشید اگر غریبه ای بدون راهنمای محلی وارد قلمرو این بومیان شود ممکن است خطر تلقی گردد و بومیان به وی حمله کنند. پس هیچگاه بدون راهنمای محلی به بومیان نزدیک نشوید.
 • بدون راهنمای محلی قابل اعتماد وارد پارک های ملی برزیل نشوید! لازم به ذکر است که بسیاری از پارک های ملی برزیل مکان های بسیار امنی هستند ولی به دلیل راه داشتن این پارک ها به مناطق بومی نشین و مناطق تحت کنترل بهتر است همواره با راهنمای محلی به بازدید از پارک های برزیل بروید.
 • با مردم برزیل اسپانیایی صحبت نکنید! درست است که اسپانیایی شباهت زیادی به پرتغالی زبان برزیلی ها دارد اما یادتان باشد این دو زبان کاملا متفاوت از هم هستند و صحبت به زبان اسپانیایی ممکن است باعث ناراحتی مردم برزیل شود.
 • هنگام شنا کردن مراقب باشد! دلیل اول این است که بسیاری از رودخانه های برزیل حاوی آب های آلوده هستند و ممکن در آن ها دچار بیماری شوید. دوم اینکه بسیاری از رودخانه های برزیل منتهی به آبشار و یا آب های مواج میشوند و ممکن است گرفتار موج های سهمگین شوید. دلیل آخر اینکه کوسه های محلی در بسیاری از آب های برزیل دیده میشود و ممکن است مورد حمله آنها قرار بگیرید. پس هنگام بازدید از برزیل این سه نکته را موقع شنا در آب های برزیل به یاد داشته باشید.
 • واکسن زدن یادتان نرود! البته منظور واکسن کرونا نیست بلکه واکسن تب زرد است که در برزیل شیوع بسیار زیادی دارد و بهتر است هنگام ورود به برزیل در فرودگاه حتما واکسن تب زرد را دریافت کنید.